Thursday, 21 February 2013

Brak czasu

Hej

Nie było mnie tu przez kilka dni, nawet nie miałam czasu by odwiedzić Wasze blogi. Jakoś ostatnio jestem zalatana - uczelnia, moi uczniowie, wspieranie TŻta no i coraz to trudniejszy arabski, na którym muszę siedzieć więcej niż dotychczas. Obiecuję lepszą organizację czasu.

Wczoraj znalazłam czas, a raczej zostałam wyciągnięta przez koleżankę do warszawskiego meczetu. Akurat na spotkanie i mini wykład o Islamie. Cudowna atmosfera, pyszna herbata i niesamowicie pozytywny Imam. Naładowałam sobie akumulatory na najbliższy tydzień. Była to dopiero moja druga wizyta w meczecie, jakoś nigdy mi nie po drodze :( ale teraz postaram się być tam co tydzień.

Może któraś z Was chciałaby się wybrać i zobaczyć jak to jest? Chętnie posłużę za przewodnika :D Oczywiście nie na spotkanie a tak po prostu zobaczyć jak to ten meczet wygląda. Niestety daleko odbiega od Waszego wyobrażenia o takim miejscu :)


Książek nigdy za wiele.


assalamu 'alaykum :)
W najbliższym czasie możecie spodziewać się recenzji płynu Facelle oraz żelu pod prysznic, który sprawił, że poczułam się jak w lecie. 

10 comments:

 1. najważniejsze, że nabrałaś sił na następnych kilka dni :) Kiedyś jak zawitam w Twoje strony na pewno po proszę o przewodnictwo w tak ciekawym miejscu jakim jest meczet :)

  ReplyDelete
 2. Ja bylam w wielu meczetach, ale akurat nigdy w Polsce. Podziwiam samozaparcie i motywacje do nauki arabskiego, zwlaszcza pisania. Ja nawet sporo rozumiem i potrafie zamienic kilka zdan, ale pisanie i czytanie to czarna magia;)

  ReplyDelete
 3. Kochana, gratuluję zacięcia i motywacji do nauki tego trudnego języka! :))

  Buziaki,Magda

  ReplyDelete
 4. Meczety Jama Masjid w New Delhi i Fatehpur Sikri są bardzo przyjemnymi miejscami, polecam przy wizycie w Indiach :)

  ReplyDelete
 5. Ja bym chciała więcej o Islamie u Ciebie :D
  I o Indiach! :D

  Mój ex partner pokazał mi z zewnątrz jeden z warszawskich meczetów. Bardzo się zawiodłam. To coś jakby fragment kamienicy z nieco orientalnym wykończeniem. Czy to tam byłaś? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. tak dokładnie tam :D gdyby nie ten orientalny murek dobudowany to by wyglądał jak normalny mieszkalny dom :D w środu zresztą też wygląda marnie i 'nie meczetowo'

   Delete
  2. To prawda, że jeden meczet jest typowo turecki (dla Turków) a drugi dla innej grupy etnicznej?

   Delete
  3. tak, koleżanka mi mowiła, ona zna dużo Turków, ale nie wiem nawet gdzie on jest.

   Delete
 6. Ja bardzo chętnie - mieszkam w W-wie:)

  ReplyDelete

Bardzo dziękuję za wszelkie komentarze :) są siłą napędową do prowadzenia tego bloga.